chassis brakes international
Turkey
Chassis Brakes International - Türkiye , dünyanın en büyük otomotiv “foundation” fren ve fren parçaları üreticilerinden biri olan Chassis Brakes International Grubu’nun bir parçasıdır. Bursa’da 20.000 metrekare alan üzerine kurulmuş olan Türkiye fabrikası 300’nin üzerinde çalışanı ile direkt otomotiv ana sanayi üreticilerine ve çeşitli satış sonrası kanallarına disk frenler, kampana frenler ve otomatik park freni gibi orijinal ekipman üretimi yapmaktadır.
Bize ulaşın
@ Tıklayın
Avrupa bölgeyi keşfetmek

Chassis Brakes International küresel otomotiv sanayisi için ihtiyaç duyulan tüm çözümler ile birlikte yenilikçi fren sistemleri geliştirmekte ve üretmektedir. Firma, son teknoloji ve gözalıcı disk, kampana ve otomatik park frenleri ile geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Ürün ve uygulama mühendisliğinin tüm alanlarında deneyimli ve yüksek kalifiye işgücü sunmaktadır.

Demirtas Dumlupınarosb Mah.Istanbul Cad.
No:612 TR-16335 Osmangazi
Bursa Turkey

Kalite Politikası

Chassis Brakes International, ürün ve hizmet kalitesi ile tüm bölgelerde ve pazar alanlarında müşterileri tarafından dünyanın en iyi klasik fren üreticilerinden biri olarak tanınma arzusundadır. Bir işbirlikçi olarak hedefimiz, müşteri beklentilerini tam anlamıyla kalitemizle karşılamak ve müşterilerimizin Chassis Brakes International’a olan güvenini korumaktır.

Kalite, sürekli gelişim ve müşteri memnuniyeti her bir çalışanın kişisel sorumluluğu ve taahhüdüdür. Müşterilerimiz ve yan sanayilerimizle birlikte sürekli iyileştirme için çaba göstermekteyiz.

Kalite standartlarımızın dünya çapında uygulanması teminatımız altındadır. “Fren Üretim Sistemi” Chassis Brakes International tesislerinin tamamında uygulanmaktadır. Uluslar arası standartlar, müşteri beklentileri, bilgi ve tecrübelerimizle desteklenmiş standartlandırılmış proseslerimiz ve hedeflerimiz kalitemizin temelini oluşturur.

Kalite, “doğruya tek seferde ulaşabilmektir”; kalite adına hatalardan kaçınmak birinci ve en önemli önceliğimizdir. Önleyici kalite güvence araçlarını ve metodlarını sistematik bir şekilde kullanmakta, hatalarımızdan ders almakta, herhangi bir gecikmeye izin vermeden bu hataların temel nedenleri ortadan kaldırmakta ve en iyi uygulamaları paylaşmaktayız.

Yan sanayilerimiz, ürünlerimizin ve servislerimizin kalitesine doğrudan katkıda bulunmaktadırlar. Sorumluluğa, karşılıklı güvene, açıklığa ve adil muameleye değer vermekte; uyguladığımız yüksek kalite standartlarının aynısını yan sanayilerimizin de yakalaması için sistemimiz ve anlaşmalarımız bulunmaktadır.

Kalite Politikası, yönetimimiz tarafından her bir çalışanla paylaşılmakta ve tüm tesisler tarafından anlaşılması ve uygulanması sağlanmaktadır. Yönetim kurulumuz kendisini yukarıdaki küresel Kalite Politikası ilkelerinin uygulanmasına ve takip edilmesine adamıştır.

 

Sağlık, Güvenlik ve Çevre Politikası

Sürdürülebilirlik

Attığımız her adımı, ekonomiye, çevreye ve topluma, özellikle de gelecek nesillerin refahına karşı olan sorumluluğumuzu göz önüne alarak atmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bu nedenle, insanların sağlık ve güvenliğine saygı duymak, sahip olduğumuz kaynakları ekonomik kullanmak ve doğal ve temiz çevre koşullarını korumak çalışma ilkelerimizin temelini oluşturmaktadır.

Sorumluluk

İnsan hayatının ve çevrenin tehlikelerden korunması için gerekenin yapılması ve bunun yanında, iş güvenliği ve insan sağlığının ve çevre koşullarının muhafazasına ilişkin uygulanabilir yasa ve yönetmeliklere kesinlikle uyulması tüm çalışanların görevidir. Bu tür tehlikelerin tanımlanması, değerlendirilmesi ve bunlara karşı önlemlerin alınması ise yönetimin görevidir.

Ürünler

Güvenli, çevre dostu ve ekonomik ürünler geliştirir ve üretiriz. Ürünlerimiz insanların güvenliğini arttırır ve çevresel etkileri, atıklarının geri kazanım ve bertarafı sırasında bile düşüktür.

Süreçler

Ekonomik olarak gerçekleştirilmesi mümkün her koşulda, insan sağlığı ve güvenliğinin öncelikli olduğu ve çevreye olan zararın asgari düzeye indirildiği süreçler tasarlarız. Acil durumlara karşı her zaman hazırlıklıyız. Bize malzeme ve servis sağlayan yan sanayilerimizle çalışırken de aynı düşünce ile hareket ederiz.

Sürekli Gelişim

Süreçlerimizi ve davranışlarımızı düzenli olarak gözden geçiririz. İnsana ve çevreye olan etkilerimizi ölçeriz. Buradan hareketle zayıf yönlerimizi ve iyileşme potansiyelimizi belirler; iş güvenliği, çalışan sağlığı ve çevre koruma programımızın verimliliğini garanti altına alırız.

Bilgi Güvenliği Politikasi

Bilgi, şirketimizin en önemli varlıklarındandır. İş sürekliliğini sağlamak, parasal kayıpları ve zararları en aza indirmek için bilginin tehlike ve tehditlere karşı korunması gerekmektedir. Organizasyonumuz bu sebeple stratejik yönelimlerine uyumlu ve destekleyici bir Bilgi Güvenlik Politikası’na sahiptir, Chassis Brakes International Bursa olarak iş sürekliliğimize ve bilgi varlıklarımıza yönelik her türlü riski yönetmek amacıyla politikamız; 

  • İç veya dış, kasıtlı veya kazara tüm tehditlere karşı şirketimizin bilgilerini korumak,
  • Güvenli bilgi paylaşımını etkinleştirmek,
  • Bilgilerin tutarlı ve profesyonel kullanımını teşvik etmek,
  • Herkesin, bilgilerin kullanımı ve korunması hakkında görevlerini anlamasını sağlamak,
  • İş sürekliliği sağlamak ve olası zararları en aza indirmek,
  • Sürekli iyileştirme için çaba sarfetmek, değişen ve gelişen bilgi varlıkları ve bu varlıkların gelişen ve değişen saklama, iletme, kullanma ortamlarına uyum sağlamak,
  • Yasalara uyumlu olmak ve bilgilerin uygunsuz kullanımından doğacak zararları engellemektir.

 

Quality certificates

IS0 9001:2015

IATF 16949:2016

ISO 14001:2015

OHSAS 18001:2007

ISO/IEC 27001:2013